Bariyer Sistemleri
Bariyer-Ankara-001
Bariyer-Ankara-002
Bariyer-Ankara-003
Bariyer-Ankara-004
Bariyer-Ankara-005
Bariyer-Ankara-006
Bariyer-Ankara-007
Bariyer-Ankara-008
Bariyer-Ankara-009
Bariyer-Ankara-010
Bariyer-Ankara-011
Bariyer-Ankara-012
Bariyer-Ankara-013
Bariyer-Ankara-014
Bariyer-Ankara-015
Bariyer-Ankara-016
Bariyer-Ankara-017
Bariyer-Ankara-018
Bariyer-Ankara-019
Bariyer-Ankara-020
BARİYER

Bisiklet, motorsiklet, otomobil, kamyonet, kamyon... benzeri motorlu ve motorsuz bir çok aracın geçişine kontrollü olarak izin veren ya da vermeyen, hem elektronik hem de mekanik olarak çalışan sistemlerdir. Bariyer sistemleri günlük yaşamımızın bir çok noktasında karşımıza çıkmakla birlikte hayatımızda güvenlik açısından önemli bir yer teşkil eder. Bariyersistemleri denince Ankara aklımıza gelen illerin başında gelmektedir. Ankara' da bir çok kurum, kuruluş, bina ve site yönetiminin giriş kapısında geçiş kontrol sistemleri olduğunu görmekteyiz. Geçiş kontrolü birden fazla şekilde sağlanmaktadır.
Az seviyede güvenlik içeren alanlarda genellikle kollu bariyer kullanılmaktadır.
Kollu Bariyer
Bir gövdeye bağlı bulunan kolun, buton, kumanda ya da tag dediğimiz ürünlerle tetik alarak havaya kalkması ve inmesidir.  Bariyer görünüşte dört temel elemandan oluşur.
1- Bariyer Gövdesi
Kollu bariyerin zemine monte edilmiş olan, sistemin hem elektronik hem de mekanik kısmıdır. Gövdenin dışı genelde metal olmaktadır. Gövdenin içerisinde bulunan mekanizmalar ve işlevleri aşağıdaki gibidir;
Kontrol Kartı
Aslında buna gövde sisteminin anakartı diyebiliriz. Ana kolun ne zaman kalkıp ineceğini, ne kadar süre ile havada kalacağını, diğer elektronik ve mekanik kısımların işlerini yapmaları için komut veren kısmi beyindir.
Motor
Açılır kapanır ana kolu aşağı ya da yukarı hareket ettiren elektromekanik kısımdır.
Dişli Sistemi
Motor hareket ettiği sürece dönen, kolun kalkması ve inmesinde görev alan ekipmanlardır.
Trafo
Bir nevi adaptör görevi gören bu eleman, bariyere gelen 220V elektriği bariyer sisteminin çalışma gerilimi olan 18V-24V-35V gibi değerlere düşürür.
Yay
Spiral şekilde olan bu ürün gerilmeye karşı gösterdiği dirençle sistemin düzgün çalışmasında önemli bir rol oynamaktadır.
2 - Destek Kolu
Çatal diye adlandırdığımız, gövdenin karşısına monte edilen, genellikle doksan ile yüz yirmi santimetre arasında yüksekliğe sahip olan bu mini bariyer direği, bariyer kolunun yer çekimine karşı en büyük destekçisidir.
3 - Bariyer Kolu
Genellikle araç  ve benzeri cisimlerin geçişini önleyen, metal, aliminyum ya da pik malzemeden üretilen borudur.
4 - Emniyet Fotoseli
Bariyer gövdesi ve destek kolu üzerinde bulunan, arasından her hangi bir cismin geçişini algılayan güvenlik ekipmanıdır.       


Her Hakkı Saklıdır © Kamera Ankara
Kamera
banka dövizleri
Kamera Ankara Telefon
Kamera Ankara

Atatürk Bulvarı No 46 / 16
Sıhhiye - ANKARA
Telefon
0 532 765 8585

ekzekamera@gmail.com
PRchecker.info