BARİYER SİSTEMLERİ

Kameralı güvenlik konusunda uzun yılların getirdiği tecrübe ile en kaliteli sistem tesisat çözümünü gerçekleştiriyoruz.

BARİYER

Bisiklet, motosiklet, otomobil, kamyonet, kamyon... benzeri motorlu ve motorsuz bir çok aracın geçişine kontrollü olarak izin veren ya da vermeyen, hem elektronik hem de mekanik olarak çalışan sistemlerdir. Bariyer sistemleri günlük yaşamımızın bir çok noktasında karşımıza çıkmakla birlikte hayatımızda güvenlik açısından önemli bir yer teşkil eder.

Bariyer sistemleri denince Ankara aklımıza gelen illerin başında gelmektedir. Ankara' da bir çok kurum, kuruluş, bina ve site yönetiminin giriş kapısında geçiş kontrol sistemleri olduğunu görmekteyiz. Geçiş kontrolü birden fazla şekilde sağlanmaktadır.
Az seviyede güvenlik içeren alanlarda genellikle kollu bariyer kullanılmaktadır.

KOLLU BARİYER

Bir gövdeye bağlı bulunan kolun, buton, kumanda ya da tag dediğimiz ürünlerle tetik alarak havaya kalkması ve inmesidir.  Bariyer görünüşte dört temel elemandan oluşur.

1- Bariyer Gövdesi
Kollu bariyerin zemine monte edilmiş olan, sistemin hem elektronik hem de mekanik kısmıdır. Gövdenin dışı genelde metal olmaktadır. Gövdenin içerisinde bulunan mekanizmalar ve işlevleri aşağıdaki gibidir;
Kontrol Kartı.

Bir nevi adaptör görevi gören bu eleman, bariyere gelen 220V elektriği bariyer sisteminin çalışma gerilimi olan 18V-24V-35V gibi değerlere düşürür.
Yay
Spiral şekilde olan bu ürün gerilmeye karşı gösterdiği dirençle sistemin düzgün çalışmasında önemli bir rol oynamaktadır.

2 - Destek Kolu
Çatal diye adlandırdığımız, gövdenin karşısına monte edilen, genellikle doksan ile yüz yirmi santimetre arasında yüksekliğe sahip olan bu mini bariyer direği, bariyer kolunun yer çekimine karşı en büyük destekçisidir.

3 - Bariyer Kolu
Genellikle araç  ve benzeri cisimlerin geçişini önleyen, metal, alüminyum ya da pik malzemeden üretilen borudur.

4 - Emniyet Fotoseli
Bariyer gövdesi ve destek kolu üzerinde bulunan, arasından her hangi bir cismin geçişini algılayan güvenlik ekipmanıdır.
Kamera Ankara Telefon
+90 532 765 8585

E Posta
ekzekamera@gmail.com